top of page
Paracetamol Hasco 500mg 30 tabletek

Paracetamol Hasco 500mg 30 tabletek

Paracetamol Hasco 500mg - 30 tabletek

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

OPIS

Paracetamol Hasco to lek w postaci 30 tabletek powlekanych. Zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Ponadto lek zawiera: skrobię kukurydzianą żelowaną, powidon (K-30), potasu sorbinian, magnezu stearynian oraz otoczkę tabletki (Opadry II 57U18539 White): hypromeloza, tytanu dwutlenek, polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

WSKAZANIA

  • bóle głowy;
  • bóle gardła;
  • migreny;
  • bóle zębów;
  • bóle kostne, stawowe i mięśniowe;
  • bolesne miesiączkowanie (ze względu na działanie przeciwbólowe);
  • przy przeziębieniach i stanach grypopodobnych (ze względu na działanie przeciwgorączkowe).

DZIAŁANIE

Substancja czynna paracetamol ma głównie działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Hamuje prostaglandyny w ośrodkowym układzie nerwowym poprzez blokowanie cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Prostaglandyny COX-2 odpowiedzialne są za powstawanie bólu, gorączki i obrzęków. Paracetamol nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje agregacji płytek krwi i krzepnięcia.

DAWKOWANIE

Lek Paracetamol Hasco stosuje się doustnie.

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

2 tabletki, w razie konieczności do 4 razy na dobę.

Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny. Nie przekraczać dawki maksymalnej do 8 tabletek na dobę.

  • Dzieci w wieku 6 – 12 lat:

0,5 - 1 tabletki, w razie konieczności do 4 razy na dobę.

Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny. Nie przekraczać dawki maksymalnej do 4 tabletek na dobę.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

PRZECIWWSKAZANIA

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Hasco

jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Paracetamol Hasco;

jeśli u pacjenta występuje:

  • o ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby,
  • o ciężka niewydolność nerek,
  • o choroba alkoholowa.

DODATKOWE

Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej (ryzyko uszkodzenia wątroby) i nie przyjmować przez okres dłuższy niż 3 dni.

    6,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page