top of page
Paracetamol 500 mg POLFA ŁÓDŹ  50tab.

Paracetamol 500 mg POLFA ŁÓDŹ 50tab.

POLFA ŁÓDŹ Paracetamol 500 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 50 tabletek

Lek wydawany bez recepty (OTC).

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia, między innymi:

  • bóle głowy (także migrenowe),
  • stawowe,
  • mięśniowe,
  • miesiączkowe,
  • występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych, oraz stomatologicznych.

Gorączka występująca np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Skład:

1 tabletka zawiera: substancję czynną: 500 mg/tabletkę paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie:

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosować doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa:

  • przy krótkotrwałym stosowaniu (do 3 dni) wynosi 8 tabletek w dawkach podzielonych;
  • przy długotrwałym (do 10 dni) wynosi 5 tabletek w dawkach podzielonych.

Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4 godziny odstęp. 

Przeciwwskazania:

Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Choroba alkoholowa.

Podmiot odpowiedzialny:

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.

Ważne informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    9,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page