top of page
Ibuprom Ultramax 10 szt.

Ibuprom Ultramax 10 szt.

Ibuprom Ultramax - 600 mg ibuprofen, tabletki powlekane, 10 sztuk

Ibuprom Ultramax to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym o najwyższej dawce ibuprofenu dostępnej bez recepty.

Wskazania do stosowania:

Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne (w tym także bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie. 

Skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen.

1 tabletka powlekana zawiera 600 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), tytanu dwutlenek (E 171), talk i glikol propylenowy.

Działanie:

Ibuprom Ultramax zawiera ibuprofen, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu zmniejszającym ból, gorączkę oraz stan zapalny.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając tabletkę w całości. W przypadku osób z wrażliwym żołądkiem Ibuprom Ultramax zaleca się stosować po posiłku.

Dawkowanie Ibupromu Ultramax u osób dorosłych to 1 tabletka powlekana, jeśli jest to niezbędne, to kolejną można zastosować po 6-8 godzinach. Maksymalna dawka dobowa bez konsultacji z lekarzem wynosi 2 tabletki.

Ibuprom Ultramax należy stosować po 6-8 godzinach, jeśli mniejsze dawki ibuprofenu (400 mg) nie zmniejszają bólu. Podawanie najmniejszych skutecznych dawek pomaga ograniczyć występowanie ewentualnych działań niepożądanych.

Przeciwwskazania:

Nie stosować Ibupromu Ultramax u osób z nadwrażliwością na ibuprofen, niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania leku są: występowanie w przeszłości jakichkolwiek objawów alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym, lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości; perforacja (przedziurawienie) lub krwawienie z przewodu pokarmowego, związane z uprzednim leczeniem NLPZ; czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, lub też krwawienia z przewodu pokarmowego (przebyte poważne krwawienia, dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia, lub krwawienia); ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca, choroba naczyń wieńcowych; skaza krwotoczna; krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie; odwodnienie.

Ważne informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    10,90 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page