top of page
Gripex Duo 16tabl.

Gripex Duo 16tabl.

Gripex Duo

16 tabletek

Skład 1 tabletki:

  • paracetamol 500 mg
  • chlorowodorek fenylefryny 6,1 mg

Właściwości :

Gripex Duo to lek przeznaczony do objawowego leczenia przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych, objawiających się katarem i niedrożnością zatok przynosowych, gorączką, bólem głowy, bólem gardła czy bólami mięśniowo - szkieletowymi.

Wskazania - doraźne leczenie objawów przeziębienia i grypy:

  • paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,
  • fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Dawkowanie :

  • od 33 do 43 kg, 500 mg (1 tabletka) co 6 godzin (maksymalna dawka dobowa 2 g paracetamolu - 4 tabletki)
  • od 43 do 65 kg, 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa 3 g paracetamolu - 6 tabletek)
  • powyżej 65 kg, 1000 mg (1-2 tabletki) co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa 4 g paracetamolu - 8 tabletek)

Ostrzeżenie:

Przeciwwskazania: uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia sercowo - naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, nadczynność tarczycy, rozrost gruczołu krokowego, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, stosowanie leków z grupy monoaminooksygenazy (MAO) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania, stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub zydowudyny, choroba alkoholowa.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Podmiot odpowiedzialny :

USP Zdrowie sp. z o.o.

ul. Poleczki 35

Warszawa

    27,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page