top of page
Efferalgan Vitamin C 20tabl

Efferalgan Vitamin C 20tabl

Efferalgan Vitamin C

20 tabletek musujących

Skład 1 tabletki:

  • paracetamol 330 mg
  • kwas askorbowy (witamina C) 200 mg

Właściwości :

Efferalgan Vitamin C jest lekiem w postaci tabletki musującej, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kwas askorbowy (witaminę C). Pracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Dawkowanie :

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody.

Jedna lub dwie tabletki co 4 godziny, nie więcej niż 9 tabletek na dobę.

Ostrzeżenie:

Kiedy nie stosować leku Efferalgan Vitamin C: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub chlorowodorek propacetamolu, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan Vitamin C, u dzieci o masie ciała mniejszej niż 27 kg, u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub czynna nieskutecznie leczona choroba wątroby, jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek, jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa, jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia, w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną, jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa, w przypadku, gdy podawane są duże dawki witaminy C (większe niż 1 g).

Podmiot odpowiedzialny :

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.

Al. Armii Ludowej 26

Warszawa

    17,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page