top of page
Efferalgan 500mg 16tabl

Efferalgan 500mg 16tabl

Efferalgan 500 mg

16 tabletek musujących

Skład 1 tabletki:

  • paracetamol 500 mg

Właściwości :

Efferalgan działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, obniżając podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, ale nie zmniejszając temperatury prawidłowej. Paracetamol zawarty w tabletkach musujących w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.

Efferalgan stosuje się w bólach różnego pochodzenia, jak: bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle itp. Lek można stosować w leczeniu objawowowym stanów grypopodobnych i przeziębienia a także gorączce.

Dawkowanie :

Dawkowanie Efferalganu zależy od masy ciała pacjenta:

  • od 17 do 25 kg - 250 mg paracetamolu (1/2 tabletki musującej), jeśli będzie to konieczne to dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, maksymalnie 2 tabletki musujące/dobę
  • od 25 do 33 kg - 250 mg (1/2 tabletki musującej), jeśli będzie to konieczne to dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, maksymalnie 3 tabletki musujące/dobę
  • od 33 do 50 kg - 500 mg (1 tabletka musująca), jeśli będzie to konieczne to dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, maksymalnie 4 tabletki musujące/dobę
  • powyżej 50 kg - 500 mg lub 1 g paracetamolu (1 lub 2 tabletki musujące), jeśli będzie to konieczne to dawkę można powtórzyć co 4 do 6 godzin, maksymalnie 6 tabletek musujących/dobę

Ostrzeżenie:

Nie należy stosować leku Efferalgan: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku, u dzieci o masie ciała mniejszej niż 17 kg, jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby czy nerek, jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa, jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej, jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia, w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.

Podmiot odpowiedzialny :

Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.

Al. Armii Ludowej 26

Warszawa

    12,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page