top of page
Aspirin PRO 500 mg aspiryna 8 tab.

Aspirin PRO 500 mg aspiryna 8 tab.

Aspirin PRO - 500mg, aspiryna, tabletki, 8 sztuk

Teraz 2 razy szybsza na ból! Nowa Aspirin®PRO to nowoczesna tabletka powlekana z unikatową, opatentowaną przez firmę Bayer technologią MicroActive®. Zmikronizowane kryształki kwasu acetylosalicylowego oraz zbuforowany, musujący rdzeń tabletki zapewniają:

  • 6 razy szybsze uwalnianie substancji aktywnej*
  • 2,5 razy szybsze wchłanianie *
  • 2 razy  szybszy efekt przeciwbólowy

W porównaniu do zwykłych tabletek Aspirin.

Do stosowania w  bólach: głowy, zębów i mięśni, a także w przypadku dolegliwości towarzyszących przeziębieniu i grypie. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

*M Voelkr, M. Hammer. Dissolution and pharmacokinetics of a novel micronized Aspirin® formulation. Inflammopharmacol 2012, 20: 225-231

Skład:

Aspirin PRO (Acidum acetylsalicylicum)

1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze.

Wskazania:

Objawowe leczenie w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu.

Dawkowanie i sposób stosowania:

Dorośli i młodzież (w wieku 16 lat i powyżej): jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4  godzin (nie więcej niż 6 tabletek na dobę).

Pacjenci w podeszłym wieku (65 lat i powyżej):  jednorazowo 1 tabletka. Dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4  godzin (nie więcej niż 4 tabletki na dobę).

Młodzież w wieku 12 u2013 15 lat (40 - 50 kg):  jednorazowo 1 tabletka. Dawka jednorazowa może być powtarzana po upływie co najmniej 4  godzin (nie więcej niż 6 tabletek na dobę). Kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub dłużej niż 3-4 dni w leczeniu bólu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dzieci: Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 lat (poniżej 40 kg)  bez przepisu lekarza. Zalecana dawka dobowa wynosi 60 mg/kg/dzień, którą należy podzielić na 4 do 6 dawek tj. 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

Kwas acetylosalicylowy należy stosować ostrożnie u pacjentów z nieprawidłową czynnością wątroby lub nerek oraz w przypadku problemów z krążeniem. Tabletki należy przyjmować doustnie, z dużą ilością płynu.

Przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
  • napady astmy oskrzelowej lub reakcje nadwrażliwości w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ
  • ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy
  • skaza krwotoczna
  • ciężka niewydolność nerek
  • ciężka niewydolność wątroby
  • ciężka niekontrolowana niewydolność serca; metotreksat w dawkach >20mg na tydzień;
  • doustne leki przeciwzakrzepowe u pacjentów z chorobą wrzodową w wywiadzie; od początku 6 miesiąca ciąży.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:

  • ze względu na ryzyko zespołu Reyeu2019a, kwas acetylosalicylowy można podawać dzieciom poniżej 12 r.ż. wyłącznie po konsultacji z lekarzem, gdy inne środki zawiodły
  • długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych w wysokich dawkach może spowodować wystąpienie bólu głowy, nie należy wówczas podawać dodatkowych dawek leku
  • długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek; u pacjentów z ciężką postacią niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej podanie dużych dawek kwasu acetylosalicylowego może spowodować wystąpienie hemolizy, konieczny nadzór lekarza
  • szczególne monitorowanie terapii zaleca się przy: chorobie wrzodowej, krwawieniach z przewodu pokarmowego lub zapaleniu błony śluzowej żołądka w wywiadzie, niewydolności nerek lub wątroby, astmie, obfitych, przedłużających się krwawieniach miesiączkowych (menorrhagia) lub waginalnych (metrorrhagia)
  • leczenie natychmiast przerwać w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego
  • możliwość wystąpienia krwotoku w przypadku operacji i zabiegów chirurgicznych; kwas acetylosalicylowy zmniejsza lub zwiększa wydalanie kwasu moczowego z moczem w zależności od dawki
  • stosowanie w okresie karmienia piersią nie jest zalecane
  • nie zaleca się równoległego stosowania:  doustnych leków przeciwzakrzepowych, innych NLPZ, heparyn drobnocząsteczkowych, heparyny niefrakcjonowanej i innych podobnych leków, klopidogrelu, tyklopidyny, leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego, glikokortykosteroidów, pemetreksedu, anagrelidu.

Działania niepożądane:

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Zwiększone ryzyko krwawień i krwotoków, wydłużenie czasu krwawienia, mogą również wystąpić krwawienia z przewodu pokarmowego i wewnątrzczaszkowe.

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, astma, obrzęk naczynioruchowy.

Zaburzenia układu nerwowego: ból głowy, zawroty głowy, wrażenie utraty słuchu, szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania, krwotok wewnątrzczaszkowy.

Zaburzenia żołądka i jelit: bóle brzucha, potencjalnie zagrażające życiu, jawne lub utajone krwawienia z przewodu pokarmowego (fusowate wymioty, smoliste stolce, itp.), skutkiem których może być niedokrwistość z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka, perforacja.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle przemijające po zaprzestaniu leczenia, uszkodzenie wątroby, głównie na poziomie hepatocytów.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, reakcje skórne.

Zaburzenia ogólne: Zespół Reyeu2019a.

Pozwolenie  nr 21625  Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa; tel. (22) 5723500, fax (22) 5723555,

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza u2013 OTC. V1/01.01.2015/LR

    7,50 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page