top of page
APAP Noc  12 tabl

APAP Noc 12 tabl

APAP Noc - działa przeciwbólowo, ułatwia zasypianie, tabletki, 12 sztuk

Lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dodatkowo ułatwia zasypanie oraz zapobiega nocnym wybudzeniom. APAP noc zawiera dwie substancje czynne: paracetamol oraz chlorowodorek difenhydraminy. Opakowanie zawiera 12 tabletek powlekanych. 

APAP Noc, wskazania:

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym:

  • bólu głowy,
  • bólów kostno-stawowych,
  • bólu mięśni,
  • bólu zębów,
  • bólu menstruacyjnego,
  • nerwobóli,
  • bólów związanych z przeziębieniem i grypą.

APAP Noc, działanie:

Lek APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Skład:

Substancjami czynnymi leku są:

Paracetamol 500 mg

Difenhydraminy chlorowodorek 25 mg

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133);

otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. U dzieci w wieku poniżej 12 lat. U kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Zalecane stosowanie:

Lek APAP Noc zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem.

Nie powinno się stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane:

APAP Noc może - podobnie, jak każdy inny lek - wywoływać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Środki ostrożności:

Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Ważne informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    8,90 złCena
    Sztuk

    508097214

    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn

    ©2021 by Apteka Drofarm. Stworzone przy pomocy Wix.com

    bottom of page